Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Gorti
Obce Cywilizacje które już dawno wyginęły
Jako ludzkość często zastanawiamy się nad tym czy gdzieś w kosmosie istnieją inteligentne formy życia. Zwykle podczas takich rozważań wyobrażamy sobie obcych którzy żyją w naszych czasach i mogą nawiązać z nami kontakt. Niewykluczone jednak, że rzeczywistość może być znacznie bardziej ponura, a większość obcych cywilizacji już dawno wymarła.
2 miesiące i 27 dni temu
Tajemnica Sarkofagu Ozyrysa ze Starożytnego Egiptu
Na płaskowyżu w Gizie głęboko pod piramidami mieści się tajemniczy system komór oraz tuneli. Na najniższym poziomie 30 metrów pod ziemią znajduje się zagadkowy sarkofag Ozyrysa, zanurzony w wodzie:
3 miesiące i 8 godzin temu
Tajemnica Sarkofagu Ozyrysa ze Starożytnego Egiptu
Na płaskowyżu w Gizie głęboko pod piramidami mieści się tajemniczy system komór oraz tuneli. Na najniższym poziomie 30 metrów pod ziemią znajduje się zagadkowy sarkofag Ozyrysa, zanurzony w wodzie:
3 miesiące i 8 godzin temu
10 Największych Galaktyk w Kosmosie
Nasza galaktyka Droga Mleczna ma średnicę ok. 100.000 lat świetlnych. Tak ogromne rozmiary są naprawdę imponujące, jednak w kosmosie istnieją galaktyki, które są jeszcze większe. Oto krótka charakterystyka największych poznanych dotąd galaktyk.
2 · 3 miesiące i 9 dni temu
Niesamowite Podziemne Budowle Longyou ze Starożytnych Chin
Na terenie wschodnich Chin znajduje się podziemny kompleks budowli Longyou, który do dziś pozostaje niewyjaśniony. Nieznana grupa ludzi wydrążyła tam zadziwiające groty o obszarze 30.000 m2, wysokie aż na 30 metrów. Ich motywacja pozostaje nieznana.
2 · 3 miesiące i 17 dni temu
Kosmiczne Megastruktury - Sfera Bernala
Kosmiczne megastruktury to hipotetyczne konstrukcje, które mogą zapewnić dodatkową przestrzeń życiową lub też kolonizację kosmosu. Jednym z najstarszych projektów megastruktury jest tzw. Sfera Bernala, czyli ludzka kolonia w przestrzeni kosmicznej. Czy ludzie powinni budować takie konstrukcje?
3 · 3 miesiące i 20 dni temu
Starożytni Kosmici z Opowieści Indian Hopi i Zuni
Na całym świecie starożytni ludzie opowiadali historie o niezwykłych istotach przybywających do nich z nieba. Jedne z ciekawszych historii na temat boskich istot opowiadali Indianie Hopi oraz Zuni. Czy to tylko mity i legendy czy też w relacjach o paleokontakcie tkwi ziarno prawdy?
2 · 3 miesiące i 25 dni temu
Życie w Kosmosie - Istoty Biologiczne a Sztuczna Inteligencja
Zwykle myśląc o życiu w kosmosie wyobrażamy sobie biologiczne istoty, powstałe na skutek długotrwałej ewolucji. Niewykluczone jednak, że kosmos to miejsce, które zostało zdominowane przez sztuczne formy życia.
4 miesiące i 22 godziny temu
Tajemnica Niezwykłych Piramid z Zaginionego Miasta El Mirador
W zaginionej metropolii Majów znanej jako El Mirador znajdują się monumentalne piramidy. Dawno temu miejsce to zamieszkiwało 100.000 ludzi, jednak w pewnym momencie wszyscy postanowili opuścić miasto. Jedna z piramid, La Danta, jest większa niż wielka piramida w Gizie.
4 miesiące i 14 dni temu
Incydent UFO na Antarktydzie z 1965 roku
W 1965 roku u wybrzeży Antarktydy doszło do interesującego incydentu UFO. Kilkadziesiąt osób ze stacji badawczych, wśród których byli wojskowi oraz naukowcy, niezależnie od siebie obserwowało latające spodki. Czy obserwacje miały związek z tajną ziemską technologią czy też może pojazdami przybyszów z kosmosu?
4 miesiące i 17 dni temu